Haber

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu Çankaya’da buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara’nın Çankaya ilçesinde bir araya geldi. Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasında Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen basına kapalı görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

Gazetecilere el salladılar

Toplantının ardından tesislerden çıkarken basın mensuplarına el sallayan Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, gazetecilere herhangi bir açıklama yapmadı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen tarafından uğurlanan Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu, farklı araçlarla tesislerden ayrıldı.

İKİSİNİN ORTASINDA SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR

İBB Lideri İmamoğlu, seçimlerden kısa bir süre sonra yayınladığı bir görselle ‘değişim’ açıklaması yapmıştı. İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Sadece ben değil, toplum değişim istiyor. Bu yolda kulak tıkayarak yürümek mümkün değil. Herkesin ne olduğunu anlamak şart” ifadelerini kullanmıştı. istiyor. Onları görmeliyiz.”

İstifa davetlerine kulak asmayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında İmamoğlu isterse aday olabileceğini belirterek, İstanbul gibi bir şehri kaybetmemeleri gerektiğini, “mantıklı düşündüklerini”, Öncelik İstanbul’dur.

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise partisinin dün Meclis’te yaptığı kümelenme toplantısında yaptığı konuşmada değişimin önünü açacağını belirterek, “Gemiyi güvenli bir şekilde limana götürmek kaptanın görevidir. Kaptan olarak gemiyi sağ salim alacağımı bilin.”

haberakcakale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu