Haber

Sahte Afiş ve Videolardan Sonra Şimdi de Sahte Gazete

Manisa’da sahte Sözcü gazetesi basılarak vatandaşlara dağıtıldı. Sahte gazetede CHP ve İYİ Parti hedef gösterildi.

14 Mayıs seçimleri yolunda muhalefeti hedef alan sahte afiş ve montaj videolarının ardından şimdi de sahte gazeteler basılmaya başlandı. Manisa’da geçersiz Sözcü gazetesi basılarak vatandaşlara dağıtıldı. Düzmece gazetesinde CHP ve ÂLÂ Partisi hedef alındı.

İYİ Parti Manisa Milletvekili Adayı Hasan Eryılmaz, geçersiz gazeteleri basıp dağıtanlara tepki gösterdi. Eryılmaz, ‘Maalesef dün bir siyasi partinin il ve ilçe başkanlıkları belediyelerimizin zavallı personelini zorla kullanmış, Manisa’mızda Sözcü gazetesini taklit etmiş ve sahte gazete dağıtmaya başlamıştır. İY Partimize, Genel Başkanımız Meral Akşener’e, Cumhurbaşkanlığı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’na iftiralarla dolu bu gazete, barajın altındaki oyları Manisa’ya beş yıldır çivi çakmamış kişinin barajına geçirmeye çalışıyor, her dönem arkasından bir kişiyi milletvekili adayı olarak atayarak. için iftiralarla dolusöz konusu.

İYİ Parti’den Eryılmaz’ın açıklaması ?

CHP’li Bakırlıoğlu da tepki gösterdi

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da sahte gazeteye tepki gösterdi. Bakırlıoğlu, sosyal medya hesabından şu bilgileri paylaştı:

Ülkemizde günlerdir kara propaganda ile algı yönetimi yapılıyor. Montajlı, geçersiz görüntüler mitinglerde ve televizyon ekranlarında Cumhurbaşkanı tarafından bizzat gösteriliyor. Milletimizin bu korkunç propagandaya izin vermeyeceğinden hiç şüphem yok. İki gün önce TÜGVA’lıların İstanbul’da geçersiz CHP broşürleri dağıttığını gördük. Bugün Manisa’nın birçok ilçesinde iftira ve yalanlarla dolu ‘Sahte SÖZCÜ’ gazetesinin evlerin ve dükkanların önüne bırakıldığını gördük. Halkımız bu kara iğrenç propagandaya itibar etmeyecektir. Birkaç oy için bu kadar alçalmış, yalana, iftiraya sarılan zihniyet, 14 Mayıs’ta sandıkta gerekli dersi alacaktır.

enezajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu