Haber

Süper Kupa finali ne zaman oynanacak? 2023 Süper Kupa finali Galatasaray Fenerbahçe maçı ne zaman?

Süper Kupa final ne zaman Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki TFF Üstün Kupa maçının ne zaman oynanacağı merak edildi. Muhteşem Kupa’nın final karşılaşmasının ne zaman oynanacağı belliydi. Karşılaşmanın oynanacağı stad daha sonra belirlenecek. Peki Supreme Cup finali ne zaman oynanacak? 2023’teki muhteşem Kupa finali FB GS maçı ne zaman? Detaylar…

SÜPER KUPA FİNALİ NE ZAMAN?

Galatasaray ile Fenerbahçe’nin karşılaşacağı Muhteşem Kupa finali devre arasında oynanacak. TFF’den yapılan açıklamada, “UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi ön eleme müsabakaları arka arkaya haftalarda oynanmaktadır. Bu nedenle TFF Süper Kupa müsabakasının eksik olması nedeniyle sezondan önce oynanması mümkün değildir.” uygun bir dinlenme günü.”

İKİ TAKIMIN AVRUPA MAÇLARI VAR

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamada, geçtiğimiz dönem Muhteşem Lig’i şampiyon tamamlayan Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası’nı alan Fenerbahçe’nin ortasında oynanacak TFF Harika Kupa’nın oynanacağı belirtildi. Kupa müzesine, gruplarında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi maçları nedeniyle yarıda kalacak. .

TARİH SONRA BELİRLEYECEK

Açıklamada, “UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Konferans Ligi ön eleme maçları arka arkaya haftalarda oynanmaktadır. Bu nedenle Galatasaray kulübümüzün maçlarının Salı/Çarşamba günü oynanacak olması ve Fenerbahçe kulübümüzün maçlarının oynanması nedeniyle perşembe günü oynanacağı için TFF Muhteşem Kupa maçı periyottan önce oynanacağı için uygun bir dinlenme günü sağlanamamaktadır.Bütün bu sebepler göz önünde bulundurularak TFF Üstün Kupa maçının yarı yarıya oynanmasına karar verilmiştir. Karşılaşmanın oynanacağı stad ve tarih netleştiğinde kamuoyu ile paylaşılacaktır.” kelimeler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu